Implantologie Elmedent

Logo

            Dnes je: Pátek 5.6.2020

            Svátek má: Dobroslav


Implantologie

implantat

Dentální implantologie se zabývá zavedením cizorodého materiálu do kosti čelistí, jeho udržením v tomto prostředí a následně výrobou fixních zubních náhrad. Hlavní výhodou je, že dojde k náhradě jednoho či více zubů, aniž by se musely brousit další zdravé zuby a nedochází k úbytku kosti v místě, kde zuby chybí. Vytváří tak stabilní základ na místě přirozeného kořene. Základní předpoklad pro implantaci je dostatek a kvalita kosti a dobrá ústní hygiena. Před vlastní implantací dojde k sanaci celého chrupu a k vyléčení možných onemocnění dásní.

Zavedení implantátu je výkon, který se provádí v lokální anestesii a není většinou časově náročný. Po zavedení implantátu nastává vhojovací doba, která je díky implantátům které používáme redukována už jen na několik týdnů.

Implantáty vyráběné švýcarskou firmou Straumann patří mezi špičku v implantačních systémech. Byly vytvořeny a jsou stále zdokonalovány Mezinárodním týmem pro implantologii (ITI) se sídlem ve Švýcarsku avšak jeho působením po celém světě.

Tyto implantáty mají speciální povrch SLActive, které mají chemicky aktivní povrch implantátu, který urychluje proces osteointegrace, zvýší předpověditelnost průběhu léčby během kritické fáze období vytváření kosti, zkrácené doby hojení , ze 6 týdnů na 3 týdny.

Augmentace

V případech, kdy není dostatečná nabídka kosti pro zavedení implantátu je možnost pomoci augmentačních postupů tuto kost doplnit speciálním materiálem a následné překrytí membránou. Díky tomu jsme schopní kost rozšířit a zpevnit. Tato řízená kostní regenerace nám zajistí novotvorbu kosti již během šesti měsíců a lze ji kombinovat s okamžitým zavedením implantátu.

Indikace implantátů

ztráta jednoho zubu
ztráta více zubů (velká mezera)
zkrácený zubní oblouk
bezzubá čelist

Výhody zubních implantátů

šetrnost k okolním zubům
lepší artikulace
možnost jíst vše co chcete
pěkný úsměv
dlouhodobé řešení
dobrá investice do vlastního zdraví
znovuzískaná sebeúcta a návrat k plnohodnotnému životu

Péče o zubní implantáty

Je velmi důležité udržovat stejnou péči zubním implantátům jako zubům vlastním. Je nutné je čistit kartáčkem, používat zubní niť nebo mezizubní kartáčky.

Kolik stojí implantát?

Každá implantace vyžaduje individuální řešení podle situace a stavu chrupu, nelze tedy přesně říci, kolik ošetření stojí. Není však problém sestavit léčebný plán, konzultace problému a jeho finanční náročnost.