Denstální hygiena Elmedent

Logo

            Dnes je: Sobota 1.10.2022

            Svátek má: Igor


Dentální hygiena

vector

Dentální hygiena je nedílnou součástí prevence zubního kazu, léčby zánětu dásní a paradontózy. Dentální hygienistka provádí odstranění zubního kamene a plaku, který se usazuje na povrchu zubu a důkladnou instruktáž, jakým způsobem docílit ke správné technice čištění chrupu, doporučí pomůcky (mezi zubní kartáčky, dentální nitě) a provede nácvik na modelu tak, aby pacient měl přesnou představu o správném postupu.

V průběhu vstupního vyšetření Vám hygienistka provede vyšetření parodontu, změří hloubu prostoru mezi dásní a zubem a sleduje, zda dásně krvácejí při sondáži a jestli je přítomen zubní kámen a zubní plak. Vyšetření zhodnotí skutečný stav dásní, parodontu a úroveň hygieny. Podle výsledku dentální hygienistka určí individuální plán léčebně preventivní péče. Cílem je vyléčení zánětu dásní a následná prevence jeho vzniku.

Léčbu provádíme přístrojem Vector® - přístroj k ošetření parodontu revoluční metodou - efektivní, rychlou terapií, bez poškození kořenů a měkkých tkání. Díky minimální invazivnosti lze použít pro odstraňování zubního kamene, povlaků, léčení chobotů a měkkých tkání. Odstraňuje bakterie, tvrdé a měkké usazeniny a pigmenty i v těžko dostupných místech, jako jsou choboty. Pružné nástroje Vectoru účinkují přenosem ultrazvukové energie přímo na povrch zubu a dalších tkání. Usazeniny nejsou odtrhovány, ale rozdrobeny za pomoci kavitace, jako při čištění v ultrazvukové lázni. Ultrazvuk způsobuje ulpívání tekutiny na nástroji, dochází k mohutnému víření, a tím je zajištěn výplach chobotů.